• txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...

niedziela, 14 kwietnia 2024

Czas gdy kwietną czereśnie...


Jakoś nigdy w okresie kwitnienia drzew owocowych nie potrafię się powstrzymać przed zrobieniem choćby  kilku zdjęć z tego najpiękniejszego okresu dla nich samych, czyli kiedy drzewa zamieniają się w białe pachnące arcydzieła natury. Tym razem czereśnia z przed paru dni, bo okres apogeum kwitnienia jej trwa zaledwie parę dni po czym delikatne płatki białych kwiatów spadają a ilość zielonych liści bierze zdecydowaną górę nad resztkami zdmuchiwanych przez wiatr kwiatów.
Niby jedno drzewo a nie ma dwóch identycznych obrazków, a każde spojrzenie jest jedyne w swoim rodzaju co zawsze mnie fascynuje i miło usposabia. Teraz tylko trzeba trzymać kciuki aby natura nic tutaj nie poknociła z temperaturą, ewentualnymi przymrozkami a będzie nadzieja że przynajmniej cześć tych kwiatów zamieni się w dorodne owoce, oby! :) 


wiosna 2024 - 11.04.2024

5 komentarzy:

 1. Beautiful photos of the blossom, so lovely to see and yes, they don't last too long as the wind does blow them away.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lovely looking! Snow and frost are promised here again!

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że wszyscy lubiący przyrodę i fotografię mają w okresie kwitnienia drzew szerokie pole do popisu 🙂. Takim widokom nie można się oprzeć. Szkoda, że mnie nie widziałeś pod drzewem mojej ulubionej magnolii, miałbyś niezły ubaw z wariatki.
  Twoje zdjęcia są bardzo wyjątkowe, z najzwyklejszego nawet kadru potrafisz wyczarować widok, który zostaje pod powiekami nawet gdy się zamyka oczy.
  Moc serdecznych pozdrowień.

  OdpowiedzUsuń
 4. La floración de los cerezos es preciosa, por aquí se hacen unas fiestas para celebrar esos días de floración. Las fotografías son preciosas. Un abrazo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po lutym, który w 2024 r. był rekordowo ciepły, oraz w miarę ciepłym marcu, już na początku kwietnia zakwitło wiele drzew owocowych. Musę przyznać, że był to ewenement. Pięknie kwitnące czereśnie to takie nasze "hanami”. Kwitnący sad czereśniowy wygląda bardzo efektownie a Twoje zdjęcia są jak zawsze doskonałej jakości.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń