• txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...

poniedziałek, 19 grudnia 2022

Zimowy nastał czas...Ostatnimi latami narzekaliśmy, szczególnie ja że grudniowy przedświąteczny okres nie przypominał nam o zbliżających się świętach, nie  nastrajał nas zimowo, nie tworzył tej atmosfery jaką pamiętamy z dziecinnych lat, gdy na myśl o świętach Bożego Narodzenia każdemu wracały wspomnienia pięknej śnieżnej zimy, zabawy z nim do późnego ciemnego popołudnia. Nie przypominał nam bo zazwyczaj ostatnimi laty śniegu nie było, a jeśli był to taki w postaci najwyżej mroźnego, porannego szronu otulającego wszystko wkoło. 
W tym roku, można by powiedzieć że bez większej zapowiedzi czy medialnego szumu jednak... spadł i to dość obficie, na tyle że nie był to jedno czy dwu dniowy incydent o którym za tydzień już nikt nie pamięta ale w końcu ilość opadu spowodowała że jest go wszędzie delikatnie mówiąc pod dostatkiem. A dla mnie to w końcu okazja że i ja mam czas się nim odrobinę nacieszyć w postaci nie tylko odśnieżania dróżek wokół domu czy samochodu ale przede wszystkim w odbyciu moich ulubionych pieszych wędrówek po najbliższej okolicy. Mówię w liczbie mnogiej ale nie wiem czy uda mi się jeszcze powtórzyć przed świętami choćby jedną taką wędrówkę, ale ta niedzielna już nacieszyła moje oczy i zmysły na tyle,  że przez najbliższe dni z przyjemnością mogę i będę zerkać na niniejsze obrazki.


Mój trzygodzinny obchód czy spacer zwał jak zwał, rozpoczął się w absolutnych pochmurnych szarościach a zakończył się w prawdziwie radosnych od promieni słonecznych sceneriach. Lekki niedosyt pozostaje jedynie z faktu że na kolejną tego rodzaju frajdę z pewnością będę znów musiał długo czekać, bo szczęściem by było aby trafić z pogodą, śniegiem, ewentualnie słońcem i wolnym czasem jeszcze tej zimy.Zembrzyce, 18.12.2022

21 komentarzy:

 1. Zima w tym roku jest piękna, biała i wczesna, w końcu jest tak jak być powinno o tej porze roku. Podczas tego spaceru sprzyjało Ci wszystko bo biel śniegu zawsze pięknie się komponuje ze słońcem i błękitem nieba, taką zimę uwialbiam. Kiedy patrzę na Twoje cudne zdjęcia chciałabym żeby taka zima trwała przynajmniej aż do wiosny :). Robisz najpiękniejsze zdjęcia w blogosferze. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! dziękuję za mile słowa, mnie również najnowsze zdjęcia zawsze podobają się najbardziej, z czasem jakoś tracą swój urok, ustępując miejsca świeższym :) A co do zimy, jestem za ! biała, śnieżna i piękna do końca lutego! :) Wszystkiego dobrego na najbliższe dni.

   Usuń
 2. Que preciosidad de fotografías. Me alegra que estés feliz. Por aquí no suele nevar, alguna vez nieva un poquito, pero no mucho y también me encanta. Te deseo una feliz Navidad. Abrazos fuertes.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Teresa, winter is beautiful but as in the pictures it lasts only a few days in my place, then it is so ordinary, gray and expressionless, until the next snowfall, which I hope will be soon. Regards and thank you for your comment.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Thanks for the compliment, have a nice Christmas season, best regards

   Usuń
 4. WOW. Co za piękne ujęcia cudownej zimy. W moim Kołobrzegu od lat w grudniu nie było śniegu. Przytrafił się w tym roku. Ze względu na zdjęcia nawet wolałabym, żeby spadło więcej :0) Dziękuję także za odwiedzenie mojego bloga i komentarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy jak wyglądały święta w poprzednich latach, szare i ponure i takie chyba również będą w tym roku, śnieg znika szybko i znów robi się szaro i ponuro, a resztki brudnego śniegu i lodu na ulicach robią przygnebiające wrażenie, cóż taki klimat :) Wszystkiego dobrego!

   Usuń
 5. Hi Boguslaw,
  your snow photos are really beautiful.
  I don't know how it is in your place right now, but the snow is slowly disappearing in Prague and it's raining heavily right now. Christmas without snow again.

  I wish you and your loved ones a wonderful Christmas holiday
  and all the best.
  Greetings.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello Zdenka :)
   Merry Christmas to you and your loved ones. Thanks for beautiful words. Such a winter was with me a week ago, and today everything is melting and gray, there is little snow left. Unfortunately, it will definitely not be a white Christmas, such as in the pictures...
   All the best!

   Usuń
 6. How much snow covering all of nature. Wonderful selection of photos. In Lisbon (where I live) it doesn't snow, I've only seen scenarios like this, when this year in February we visited Sweden, as my son was studying there and we went to Kiruna and Abisko.
  I wish you and all your loved ones a Merry Christmas and a Happy New Year
  Best wishes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Maria for the beautiful wishes and kind words. Such winter as in these pictures doesn't last all the time for me, it was only a few days, today everything looks different, it's gray and the snow is melting and it's raining.

   Usuń
 7. Wow. Fantastic winter photos. Merry Christmas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Sami, I also wish you a wonderful snowy and warm Christmas to you and your loved ones and more throughout Finland. All the best :)

   Usuń
 8. OMG
  Kolejny raz oglądam Twoje przecudowne zdjęcia. Każdy to przyzna, że od tego piękna nie można oderwać oczu. Śnieżna pierzynka okryła pola, drzewa i wszelkie inne roślinności. Świat dookoła wygląda jak z bajki. Istna Zimowa Kraina Czarów. Taką zimę to ja również uwielbiam! Jest tak pięknie, czysto, powietrze zdrowe, pogoda idealna na wszelkie zimowe aktywności a także spacery i oczywiście robienie zdjęć w plenerze.
  Przesyłam moc serdecznych pozdrowień:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, miło mi bardzo, na pewno cieszy taka zimowa sceneria, szczególnie jak mamy wolny czas i chęć do łapania jej uroków, wszak dobrze wiadomo że taka urocza "kraina obfitego śniegu, szronu i słońca" trwa zazwyczaj tylko krótką chwilę.

   Usuń
 9. Drogi Bogusławie!
  Wszelkiego dobra dla Ciebie i Twoich Bliskich, w szczególności zdrowia, pogody ducha, radości i Bożej obecności - nie tylko na ten cudowny świąteczny czas, ale i na cały przyszły 2023 rok.
  Z czułym pozdrowieniem - Łucja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie za serdeczne i miłe życzenia. Takie Święta i taki czas zdarza się tylko raz do roku, wiec doceńmy go i cieszmy się wszyscy :)

   Usuń
  2. Wpadłam aby podziwiać magię Twojego Landu.
   Wszystkiego dobrego na ten cudowny, świąteczny czas.
   Przesyłam moc pozdrowień:)

   Usuń