• txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...

niedziela, 11 lutego 2024

Zimowe szarości...Zimowe szarości bez śniegu to coraz częstsza niemal norma większości zimowego czasu w ostatnich latach. Krajobraz w takich okresach jest malowany z odcieni szarości, brązów i zieleni, niestety bez pokrycia śnieżnego co miałaby przecież sugerować zimowa pora roku.

Drzewa jak widać już dawno straciły swoje liście, trawa niemal całkowicie zamarła, jeśli jeszcze do tego dodamy brak słońca, szare ponure niebo, wkoło mamy surowy i melancholijny wygląd. Wszystko to sprawia że owe zimowe szarości mogą wydawać się jeszcze bardziej ponure i mroczne dla tych co z natury swojego usposobienia raczej nie lubią takich klimatów. Nie ukrywam że trudno mi się doszukać jakieś większej radości czy czerpania i gromadzenia energii do działania podczas takich właśnie samotnych spacerów.
Mimo wszelkich starań znalezienia odrobiny piękna czy zauroczenia jednak "idę na przeczekanie" i z coraz większą niecierpliwością czekam na pierwsze powiewy wiosny ale niestety to jeszcze nieco odległa perspektywa.... Zembrzyce, 11.02.2024

9 komentarzy:

 1. The winter greys are looking lovely, the tree is decorated beautifully.
  I like your header, it's different and the photos are good that you have put in the slide show...well done.

  OdpowiedzUsuń
 2. The winter has been long. There are still a few months until spring.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tam, oj tam, ja znalazłam mnóstwo akcentów kolorystycznych na Twoich zdjęciach. Poza tym masz taki talent i serce do fotografii, że nawet szaruga jest fotogeniczna. Wszystkie zdjęcia są piękne ale od pierwszego i trzeciego nie mogę oderwać wzroku. Cieszę się, że starasz się wyłapywać pozytywne akcenty w tej niełatwej teraz codzienności bo w szarudze i ciemnościach niewiele się chce. Oby tak dalej, aż do jesieni. Serdeczności na kolejne dni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Even though the landscape is more nostalgic in winter, it is still beautiful. We have to appreciate it in the small details, I really liked the 2nd photo.
  Have a nice weekend

  OdpowiedzUsuń
 5. I fell in love with that second photo. Superb.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi Boguslaw,
  thanks for your kind words on my blog.
  Winter grays - a fitting title for the post.
  But otherwise the photos are very nice.
  We still have to wait for spring.
  I send greetings.

  OdpowiedzUsuń
 7. Siempre me maravillan tus fotografías ¡ son tan lindas ! Un abrazo.

  OdpowiedzUsuń
 8. A pesar del crudo invierno visible; vuestras fotografías traslucen hermosos paisajes. He tenido comentarios que tu país es muy bonito. Creo que cada lugar del mundo ofrece una belleza particular digna de resalte.
  Tus fotografías son espectaculares; gracias por compartir.
  El tiempo pasa rápido y ya te resta poco para el advenimiento de la primavera.
  Con los mejores deseos te saludo desde un verano que va del calor a templadas y frescas temperaturas en la costa del Uruguay.
  Un saludo cordial!

  OdpowiedzUsuń
 9. Obecnie zima bardziej przypomina smętne przedłużenie listopadowej słoty... Cieszę się, że coraz śmielej zagląda już przedwiosenna pora, bo tęskni się za słońcem i kolorami wokół.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń