• txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • " txt
 • txt...

niedziela, 30 kwietnia 2023

Kwietniowe podsumowania...Tegoroczny kwiecień, nie wiem jak dla kogo, ale dla mnie był wyjątkowo mało efektowny jeśli chodzi o wiosenne doznania. Bez wątpienia zimniejszy miesiąc od tych z poprzednich lat, skutecznie wytrącił naturalną harmonię budzącej się wiosny, no... przynajmniej ja to tak odczułem. Umęczona chłodem przyroda a my razem z nią, nie miała okazji aby w pełni i płynnie bez przeszkód rozwijać swą wiosenną przygodę z rozpoczynającym się sezonem na życie.

Przykładem może być chociażby ogrodowa forsycja czy magnolia, ujemne temperatury pozbawiły je impetu i pełnego naturalnego piękna. Dodatkowo niezbyt pogodne dni ostatecznie zniechęciły mnie do dalszych wypraw, wzorem lat poprzednich w poszukiwania wiosennych radości bo skoro nie było ich w najbliższym otoczeniu to trudno by je zapewne było gdzieś znaleźć w odleglejszych miejscach. Jednak daleki jestem od jakiegoś pesymizmu czy przygnębienia, w przyrodzie równowaga zawsze jest wiec kolejny miesiąc z pewnością dostarczy nam i mnie wiele radości i zadowolenia. Zembrzyce - Marcówka, 24.04.2023

10 komentarzy:

 1. Wow, it's almost summer there. Great photos.

  OdpowiedzUsuń
 2. Yo, los paisajes los veo preciosos. Por aquí el mes de abril fue demasiado caluroso, casi tanto como el mes de julio, se necesita que llueva pero no parece que vaya a llover. Un abrazo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Spring has sprung but I know what you mean about your April, some years are better than others.
  Lovely photos.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybacz Drogi Bogusławie ale jakoś nie widzę aby kwiecień u Ciebie był mało efektowny jeśli chodzi o wiosenne doznania. Zawsze na swoich zdjęciach prezentujesz przepiękne krajobrazy, piękną roślinność, ciekawe zakątki swojej Małej Ojczyzny. Ach! Podziwiam u Ciebie niepowtarzalny, wiosenny klimat.
  Przesyłam moc serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też pokładam w maju ogromne nadzieje, w czerwcu już na pewno będzie mi gorąco bo prawie 3 tyg. spędzę w Hiszpanii. Zanim jednak to nastąpi chcę się maksymalnie nacieszyć wiosną bo podobnie jak Ty nie pamiętam tak zimnego kwietnia. Wszystko jest nie tak jak być powinno o tej porze roku - zimno, mało słońca, roweruję zaledwie sporadycznie, w balkonowym hamaku leżałam raz, przez chwilę. Maj to już nie ma wyjścia, musi być cudny!
  Pozdrawiam Cię ciepło w tę pochmurną środę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lots of really great photos and the scenery is beautiful.

  OdpowiedzUsuń
 7. Your April summary is beautiful Bogusław. You choose nice photos. I think we have the same weather, grey, the sun is hidden, the wind blows and it sometimes rains.
  I send greetings.

  OdpowiedzUsuń
 8. It was the opposite around here, spring has been too hot and also all of nature is feeling it.
  Beautiful landscapes, "captured" in magnificent photos.
  Have a great week

  OdpowiedzUsuń
 9. W ładnym miejscu mieszkasz, re widoki na okolicę na rzekę i pola są cudowne. Też lubię naturę, przyrodę i to wszystko co nas otacza :)

  OdpowiedzUsuń