• txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...
 • txt...

niedziela, 14 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa w Zembrzycach (04.2019)


Niedziela Palmowa czyli inaczej zwana Niedziela Męki Pańskiej to pamiątka uroczystego wjazdu na osiołku Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynająca w kościele katolickim tzw. Wielki Tydzień.
Zgodnie z tradycją przed kościołem zgromadzeni wierni wraz z przygotowanym palmami oczekiwali na kapłana który po przybyciu i po krótkiej modlitwie, poświecił je wodą święconą. Następnie odczytał Ewangelię nawiązującą do wydarzeń wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wierni zaś na zakończenie odśpiewali: "Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie..."
Wszystko to wydarzyło się również w dniu dzisiejszym w Parafii w. Jana Chrzciciela w Zembrzycach, mając okazję po raz kolejny uczestniczyć w tych miłych wydarzeniach zamieszczam oto kilka obrazków z tej pięknej uroczystości.


W niedzielę palmową nie mogło również zabraknąć konkursu na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę, choć nie rywalizacja przecież była tu najważniejsza, a sam udział i możliwość pokazania jej już była wielkim wyróżnieniem. Niezależnie czy dana palma okazała się najładniejsza czy nie, każdy otrzymał nagrodę w postaci czy to nagród książkowych, czy też wielkanocnego zajączka.

Nieco więcej na:
Niedziela Palmowa - Zembrzyce, 14.04.2019


Zembrzyce, 14.04.2019

3 komentarze:

 1. Bogusławie! Bardzo dziękuję za piękna relację i jak zawsze wspaniałe zdjęcia. Dla mnie czas Wielkiego Tygodnia, który rozpoczyna Niedziela Palmowa, to dobra okazja do refleksji nad sensem życia i jego celem. Lubię ten okres od Niedzieli Palmowej ponieważ wprowadza mnie coraz bardziej w nastrój Świąt Paschalnych. Lubię też obrzęd poświęcenia kolorowych palm i uczestniczę w uroczystej procesji. Podziwiam palmy zrobione przez mieszkańców Twojej miejscowości. Są bardzo piękne, kolorowe. Dokładnie oglądam Twoje zdjęcia i nie zauważyłam „Made in China”. I bardzo dobrze, że mocno trzyma się u Was zwyczaj robienia palm wielkanocnych. Muszę Ci się przyznać, że samodzielnie przygotowuję skromną palmę wielkanocną.
  Pozdrawiam wiosennie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A solemn occasion. Have a nice new week!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bonitas tradiciones. Un beso.

  OdpowiedzUsuń