• txt...
 • txt...
 • Jtxt...
 • ...opis txt...
 • txt...

wtorek, 20 czerwca 2017

Jarmark Świętojański - Kraków 2017


W dniach 16 - 18 czerwca, już po raz ósmy, mieszkańcy Krakowa i turyści mieli okazję poczuć smak i atmosferę minionych wieków, czyli uczestniczyć w Jarmarku Świetojańskim, który tradycyjnie odbył się na Bulwarach Czerwieńskich nad Wisłą, obok Wawelu.
W czasie tej wspaniałej imprezy można było podziwiać niezliczone pokazy, korowody, prezentacje, jednym słowem obcować z tym co jest tu historią tak powszechną jak nigdzie indziej.


Ja miałem okazję być obserwatorem w trzecim, ostatnim dniu jarmarku, gdzie główną atrakcją popołudniowej niedzieli była uroczysta wizyta w asyście żołnierzy króla Stefana Batorego, by wraz z Anną Jagiellonką oglądać i podziwiać pokazy konne, taneczne, zręcznościowe i całą masę innych atrakcji. 
A zatem zbytnio się nie rozpisując dość obszerna porcja obrazków z tego pięknego niedzielnego czerwcowego popołudnia... szkoda, że tylko popołudnia, bo przecież festiwal trwał do godzin wieczornych.Dla zainteresowanych więcej na:
Jarmark Świętojański - Kraków, 18.06.2017


Jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie... spotykamy się za rok!


Kraków, 18.06.2017

5 komentarzy:

 1. It's been a great event! Best regards

  OdpowiedzUsuń
 2. Bogusławie
  Twoje relacje z imprez, spacerów w plenerze zawsze są doskonałe i budzą mój zachwyt.
  Lubię wracać do przeszłości, i historycznych imprez jednak w ostatnim czasie nie miałam "głowy" aby pomyśleć o tym Jarmarku.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow. Here in Finland is a somewhat similar event. Great event. Great photos.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi. Superb event. Great photos. Have a nice evening.

  OdpowiedzUsuń
 5. Una representación muy linda. Besitos.

  OdpowiedzUsuń