Zgodnie z tradycją we wtorek po świętach wielkanocnych na Kopcu Krakusa odbyło się Święto Rękawki. Pierwsze relacje mówiące o obchodach Rękawki pochodzą z XVI wieku. Święto to nie tylko barwny jarmark pod kopcem ale przede wszystkim przypomnienie dawnych tradycji i legend o założycielu Krakowa czyli księcia Kraka.
Na kilka godzin trwania święta możemy się cofnąć o kilkaset lat i na własne oczy zobaczyć mini wioskę z mieszkańcami, wojami, kupcami, muzykantami, czy mistrzami ówczesnego rękodzieła a przede wszystkim poczuć ten specyficzny i niepowtarzalny klimat średniowiecza.
Podczas tegorocznego święta można było zobaczyć bieg wojów w pełnym uzbrojeniu wokół kopca, dziewczęcy korowód wiosenny, przedstawienie - Stworzenie świata i ludzi według mitów słowiańskich, Pożegnanie zimy no i przede wszystkim co zawsze przyciąga najwięcej widzów inscenizację bitwy, w tym roku wzbogaconą o armie z ich Bogami.
Pogoda mimo kłębiących się raz po raz chmur dopisała, jedyną zmorą był momentami bardzo porywisty wiatr, szczególnie odczuwalny na szczycie kopca.
więcej na:
Święto Rękawki na Kopcu Krakusa
Kraków, Kopiec Krakusa 29.03.2016
Hello. Great medieval festivities. Great pictures. Greetings.
OdpowiedzUsuńThank you, nice to participate in such events. greetings
UsuńJust great pictures with medieval festivals. Best wishes.
OdpowiedzUsuńThank you.
Usuń