• txt...
 • txt...
 • Jtxt...
 • ...opis txt...
 • txt...

poniedziałek, 30 marca 2020

Marcowe nadzieje i troski...Kończąc tegoroczny marzec, jakże inny i odmienny w odniesieniu do poprzednich lat, kilka kolejnych przypadkowych wczesnowiosennych obrazków z najbliższej okolicy.
Niemal zawsze podczas zimowych miesięcy robimy nieśmiało plany aby wraz z nastaniem wiosny wyruszyć w poszukiwaniu nowych ciekawych miejsc czy również odwiedzić stare dobrze sprawdzone i znane ścieżki aby może przypadkowo spotkać coś nowego, coś co kiedyś przeoczyliśmy lub zwyczajnie zabrakło nam na to czasu.Niestety wszystkie te plany legły w gruzach - powód, najmniej spodziewany i najmniej oczekiwany, niemal nigdy nie brany na poważnie pod uwagę, a jednak. Ograniczenia w przemieszczaniu się w trosce o zdrowie i życie swoje i innych, wymuszają na każdym z nas zmiany wielu zachowań dnia codziennego i również pozostania, niemal w jednym miejscu co dla fotografa nawet amatora nie jest rzeczą łatwą i przyjemną.

Przeglądając zdjęcia i foto-relacje z minionych lat, nagle człowiek po raz kolejny zdaje sobie sprawę że tak często nie doceniamy niby zwyczajnych rzeczy, radości ze spotkań, wspólnego podróżowania w większym gronie, plenerowych imprez, rowerowych wycieczek, czy zwyczajnego zrobienia kilku fajnych pamiątkowych zdjęć jako zapis wyjątkowych chwil i przeżyć, czyli tego czego obecnie nam brakuje i to bardzo! Pozostaje tylko nadzieja i czekanie na lepsze normalne czasy które oby wróciły jak najszybciej.
Zembrzyce, 22-29.03.2020

18 komentarzy:

 1. Otóż to, przed tym całym szaleństwem nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mamy i możemy niemal wszystko. Świat stanął na głowie a wraz z nim my i nasze wartości bo kto by przypuszczał, że błahe z pozoru wyjście z domu będzie przywilejem. No ale wszystko kiedyś minie i jeszcze wróci normalność. Czekam na nią cierpliwie bo jedynie spokój i cierpliwość mnie ratują w całym tym szaleństwie.
  Piękne zdjęcia. Ja podobnie jak Ty jedyne na co sobie pozwalam to spotkania z naturą, las trzyma mnie w pionie i spotkania z naturą. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i czekać... choć trochę mi to przypomina oglądanie świata i budzącej się wiosny - zza szyby, niemal zza krat, szkoda i trochę żal że po długich miesiącach szarości i zimowego smutku nie możemy w pełni wykorzystać tej wspaniałej i radosnej pory roku jaką jest właśnie wiosna. Dziękuję za miły komentarz :)

   Usuń
 2. Your photos are so awesome. Gorgeous to watch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Sami, I always try, although now the travel possibilities are limited, unfortunately ...

   Usuń
 3. Son unas fotos maravillosas, me encantan. Esperemos que todo esto pase pronto es muy preocupante, pero saldremos adelante. Un abrazo y salud.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Teresa for encouraging words, I also wish you a lot of strength and health in the near future.

   Usuń
 4. Hello Bogusław, your pictures are really beautiful. Unfortunately, one cannot enjoy the coming spring as he would have imagined. Perhaps this will stop soon, although I do not believe it will be soon. I wish you a nice week, if possible. Greetings.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Zdenka, We have to deal with these difficult times. I wish you luck and health :)

   Usuń
 5. Preciosas fotos, la primavera asoma sus patitas y es maravilloso. Abrazos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you as always for your kind words. Best regards and good health and strength.

   Usuń
 6. Przecudne zdjęcia i krajobrazy. Bardzo mi brakuje takich spacerów. O! widzę "skalnego ludka", cieszy mnie pojawienie się kamiennych rzeźb Inuitów Inukshuk.
  Mocno wierzę, że "Jeszcze będzie przepięknie |Jeszcze będzie normalnie"...
  Niestety, posypały się nasze plany wyjazdowe. Za dwa tygodnie miałam spacerować po Włoszech a pod koniec maja znowu podziwiać Korsykę. Na szczęście bilety mieliśmy ubezpieczone i pieniądze zostały nam za loty zwrócone. Przepadły drobne euraski za rezerwację aut i hoteli.
  Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę dużo, dużo zdrowia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jeśli za jakiś czas znów będziemy mieli okazję podróżować i realizować zaplanowane zamierzenia, bardziej będziemy je doceniać i mieć na uwadze że nie wszystko dane nam jest raz na zawsze. Teraz możemy sobie tylko tego życzyć aby nastał taki czas jak najszybciej.
   Pozdrawiam i życzę Łucjo jak najszybszej realizacji planów podróżniczych.
   ...a, skalny czy bardziej kamienny ludek, niech będzie nadzieją na nasze przetrwanie i symbolem wytrwałości w czasach wyrzeczeń... :)

   Usuń
 7. Hi Bogusław, I'm going to wish you a nice evening and weekend. Greetings.

  OdpowiedzUsuń
 8. Spring has come in your country. Take care and stay safe.

  OdpowiedzUsuń