sobota, 4 marca 2017

W marcowym słońcu...Pierwszy marcowy weekend przywitał nas wszystkich piękną słoneczną sobotnią pogodą z temperaturą dochodzącą do 17 stopni i tylko momentami lekko porywisty wiatr nieco przeszkadzał.Korzystając z tak miłej pogody o tej porze roku, jak i wykorzystując fakt, że na drzewach jest niewiele, by nie powiedzieć łyso, warto odwiedzić miejsca, gdzie podczas lata widać... mniej, lub wcale.


Zembrzycka "Łysa Góra" a w zasadzie jej południowe zbocze, bo stąd pochodzą niniejsze zdjęcia kiedyś tętniąca życiem, rolnymi uprawami, polowymi pracami, łanami soczystej trawy, pieczołowicie zadbanymi miedzami, dziś już całkowicie zarośnięta, tarniną, drzewami i krzakami,  trudna do przejścia latem, teraz zachęca by ją odwiedzić, chociażby dla wspomnień i oryginalnych widoków.
Coś już zaczyna kwitnąć, jak widać...  niestety nazwy nie kojarzę. A zatem kilkanaście obrazków Zembrzyc (fragmentów) i nie tylko, widzianych zza drzew.


Zembrzyce, 04.03.2017

8 komentarzy:

 1. Hi. Beautiful view. I like a lot. Happy Sunday.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello, Thank you for your kind visit, I also greet and wish you successful consecutive days :)

   Usuń
 2. Hello. I love your photos. Awesome place.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello, As always, I am very pleased that my photographs like and is in the distant Finland. Apparently, even in winter you fully, but spring will come and it briefly, I greet.

   Usuń
 3. Och, nie miałam pojęcia, że już kwitnie Wawrzynek wilczełyko. Całkiem dorodny okaz.
  Czy miasto w "dole" na Twoich zdjęciach to sławna Sucha Beskidzka ?
  Zdjęcia mchów- BEZKONKURENCYJNE!!!!! PIĘKNE!!!!
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podpowiedz, w spawie tych fioletowych kwiatów, Co do Suchej Beskidzkiej, to niestety nie za wiele jej tutaj widać, w zasadzie skrawki pojedynczych domów i to na najdalszych planach, natomiast to niby miasteczko które tutaj prezentowane jest to Zembrzyce, moja rodzinna wioska, która zresztą graniczy z Suchą Beskidzką :)

   Usuń
 4. Oh, there is already a truly springlike! Daphne mezereum is in bloom! There is already pollen on trees !! We still have a full winter :-( Greetings

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Here in March, once it was still winter, this year is almost spring! Regards :)

   Usuń