wtorek, 23 września 2014

30. Babiogórska Jesień


W dniach 20-21 września zgodnie tradycją obok hotelu Diablak w Zawoi obyła się już trzydziesta jubileuszowa "Babiogórska Jesień". Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w rejonie Beskidów, promujących i popularyzujących folklor babiogórski oraz sztukę ludową tego rejonu.

Babiogórska Jesień pielęgnuje pamięć o pasterskiej przeszłości tego regionu co przekłada się bezpośrednio na jeden z głównych punktów programu a mianowicie powitanie jesiennego Redyku czyli powrotu pasterzy z owcami wracających z hali, liczenie owiec czy przerzucanie ich z zagrody do zagrody.

Jak co roku impreza ta przyciąga rzesze turystów, wczasowiczów i mieszkańców gminy, tak było i w tym, Ci którzy przybyli mogli posłuchać góralskiej muzyki i wziąć udział we wspaniałej zabawie, pełnej góralskiego tańca, muzyki, gawęd i obrzędów. Jak zawsze imprezie towarzyszyły Targi Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego.
W tym roku pogoda dopisała, mimo zapowiedzi deszczowych dni, udało się go uniknąć, przez co wspaniała świąteczna atmosfera trwała przez cały czas jej trwania.


pełna fotorelacja na Google+ ...zapraszam.


Zawoja 20.09.2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz