• txt...
  • txt...
  • Jtxt...
  • ...opis txt...
  • txt...

niedziela, 15 lipca 2018

Zbójowanie w Marcówce czyli... Rombanica 2018Jak co roku  o tej porze w Marcówce, gdzie Bacówka u Harnasia przybywają wszystkie zbóje z okolicy Podbabiogórza wraz z Harnasiem na czele, by wspólnie się zabawić, pośpiewać, potańcować, smacznie zjeść, wypić czyli zwyczajnie jak na zbójników przystało pozbójować.


Popołudniowo sobotnia impreza zgromadziła oczywiście nie tylko zbójników ale również okoliczną publiczność i wszystkich sympatyków szanownego Bractwa. A że zbójnicka brać gościnna zawsze, na imprezie pojawili się również: Kapela Spod Babiej Góry, Kapela Kusica, Koło Gospodyń Mioduszyna, którzy zagrali i zaśpiewali. Chętni i co bardziej odważni  nawet wspólnie zatańcowali, pozostali zaś bardziej ciekawscy mogli sobie postrzelać i jednocześnie poczuć smak prochu, czy dowiedzieć się ile czasu potrzebuje na naukę chodzenia owieczka...


Jako, że tradycję trzeba zawsze podtrzymywać i w tym roku do grona Zbójników spod Babiej Góry przyjęto trzech nowych członków, którzy wcześniej po zdaniu wszystkich egzaminów, próby niemal "ognia i wody" jak na przyszłych zbójników przystało, po złożonej uroczyście przysiedzę przed obliczem Harnasia, ku uciesze bractwa z dumą stali się ich pełnoprawnymi członkami.
Zabawa na przekór pogodzie "roz dysc, a roz slońce"  i w tym roku wzorem lat poprzednich trwała do późnej nocy, niemal... do białego rana.dla zainteresowanych więcej na:
Rombanica 2018 - Bacówka u Harnasia


Marcówka, 14.07.2018

5 komentarzy: