niedziela, 16 lipca 2017

Podbabiogórskie zbójowanie w Marcówce


Jak co roku w podczas pełni lata Bacówka u Harnasia była gospodarzem zbójnickiej biesiady czyli Rombalnicy. W tym roku pogoda w przeciwieństwie do roku poprzedniego była bardziej łaskawa, nie padało a i temperatura była znośna.


Po uroczystym powitaniu zbójnickiej braci oraz przybyłych gości zabawa z godziny na godzinę nabierała wigoru i barwy. Przygrywały kolejno kapele Spod Babiej Góry, Kusica, oraz tradycyjnie swym śpiewem okrasiło Koło Gospodyń Mioduszyna.Dużą atrakcją wśród szczególnie najmłodszych uczestników biesiady była zagroda kóz i owiec, które z upodobaniem były niemal cały czas adorowane i dokarmiane.

Głównym punktem Rombanicy jak zawsze jest przyjmowanie wraz z uroczystym zaprzysiężeniem do grona Bractwa Zbójników nowych członków, tak było i tym razem...
 Dla spragnionych i głodnych kuchnia marcowskich gaździn raczyła swoimi specjałami. Nie zabrakło tradycyjnych śpasów, anegdot, żartów i opowieści....


Nie należy pominąć skorzystania z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w wrzucaniu siekierkami czyli rombanicami do celu...obszerna moja relacja na :
Rombanica 2017


Marcówka, 15.07.2017

3 komentarze:

  1. Hi. There are a lot of great events. Fantastic. Have a great day.

    OdpowiedzUsuń
  2. There are some amazing events there. Fantastic.

    OdpowiedzUsuń