poniedziałek, 27 lutego 2017

Luty, luty...


Nieco jesienna zrobiła nam się końcówka lutego, w tym roku wyjątkowo mało szczęśliwa dla mnie jeśli chodzi o utrwalanie uroków zimy. Kolejna niedziela szara, pochmurna, nie przypominająca tej radosnej, wesołej zimowej aury ze śniegiem, skrzypiącym mrozem, czy pięknym rześkim powietrzem. Cóż, taki urok....
Z racji tego że to już ostatnia niedziela lutego, większego wyboru nie było jak udać się w końcu na dłuższy (po przerwie) spacer i przynajmniej spróbować, jeśli nie znaleźć coś ciekawego, to przynajmniej zrobić te kilka kilometrów pieszo po zimowej kondycyjnej zapaści.
Co przekuwało uwagę, oczywiście dość dobra przejrzystość powietrza, po kilkunastu dniach mglistych z mgłami i wszędobylskim smogiem. Wspaniale ośnieżona królowa Beskidów czyli Babia Góra, pięknie się prezentowała, choć z pewnością jeszcze piękniejsza byłaby na tle błękitnego nieba.Stosunkowo dobrze było również widać Tatry, co nie zawsze z okolic Marcówki jest możliwe, próbując utrwalić je na maksymalnej ogniskowej (70-300) niestety jakość zdjęć spada, ale odrobina satysfakcji z pewnością jest, no i pamiątka też pozostaje z lutowego spaceru.

Oczywiście nie może zabraknąć przepięknej kapliczki, która w otoczeniu nagich drzew pokrytych jemiołą również ma swój niepowtarzalny urok.Marcówka, 26.02.2017

8 komentarzy:

 1. Hello. A truly stunning scenery. Greetings.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you, very nice to me, I cordially greet.

   Usuń
 2. Hi. I like these photos. Beautiful scenery. Greetings.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hey, that looks at my end of winter.
   All Yours Friends in Finland :)

   Usuń
 3. Przepiękne zdjęcie, przy każdym rozkoszuję się przepięknymi krajobrazami.
  Kapliczka i kępy jemioły to prawdziwe cudo, ach i jeszcze ogromna grusza, ścieżka, płotek i pogórze w tle.

  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, choć powiem że bywało piękniej w tym zakątku, do którego zawsze chętnie wędruje. Choć z drugiej strony, każda pora i każdy dzień jest na swój sposób piękny i niepowtarzalny.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Wonderful pictures! Natural colors are awesome.Have a nice week;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks, best regards and wish you well as a great week!

   Usuń