sobota, 24 września 2016

Kiedy dojrzewają maliny...Kiedy dojrzewają maliny? właśnie we wrześniu. Jeśli wrzesień jest wilgotny i jednocześnie słoneczny, maliny niczym pączki na drzewach kwitną, pachną, dojrzewają i rumienią się wabiąc nie tylko pszczoły.
Maliny to bez wątpienia jedne z najpyszniejszych i najbardziej aromatycznych owoców, zawierają również sporo witamin i minerałów m,in. magnez, wapń a przede wszystkim żelazo oraz wiele innych wartościowych dla zdrowia substancji. Minerały te znajdują się nie tylko w owocach, ale również, o czym być może nie wszyscy wiedzą, również w liściach.


Najbardziej popularnym "przetworem" z malin jest oczywiście sok lub syrop. Ma on doskonałe właściwości przeciwgorączkowe, ponieważ pobudza czynność gruczołów potowych, a skoro się pocimy to jednocześnie obniżamy temperaturę. A zatem jest doskonałym środkiem na zwalczanie gorączki podczas różnego rodzaju przeziębień, czy grypy.A zatem nie pozostaje nic innego jak zbierać, przetwarzać a potem korzystać jak najwięcej w celach zdrowotnych podczas jesiennych a zwłaszcza zimowych dni.


24 września 2016

8 komentarzy:

 1. That's a big and tasty looking ready. Happy weekend:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow. Delicious looking. Stunning photographs.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for the kind words, I'm always nice to read them :) regards.

   Usuń
 3. Hi. Amazing photos. Delicious berries .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes, especially tasty and good in the winter days... :)

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia no i bardzo smacznie wyglądają maliny :)

  OdpowiedzUsuń