poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Memoriał Henryka Łasaka - 13.08.2016


W samo południe 13 sierpnia z okolic suskiego rynku wystartował już 18-ty wyścig kolarski, Memoriał im. Henryka Łasaka. 

Malowniczymi i krętymi ulicami Suchej Beskidzkiej i sąsiadujących z miastem gmin o łącznej długości 165,5 km pędziło 145 kolarzy. Trasa wyścigu to pięć pętli przez Tarnawę Dolną, Krzeszów, Kuków i Stryszawę w kierunku mety w Suchej Beskidzkiej.
Niemal przez całą trasę wyścigu zawodnicy zmagają się z licznymi podjazdami, ostrymi łukami i stromymi zjazdami, co jak wynika z doświadczenia wytrzymują tylko najlepsi. Nie inaczej było i w tym roku, do mety dojechało 120 zawodników.


W opinii głównego dyrektora i pomysłodawcy wyścigu Tadeusza Mytnika ranga imprezy z roku na rok wzrasta i przyciąga coraz to więcej znanych i czołowych zawodników. Wyścig ten jest najwyżej notowanym, jednodniowym wyścigiem kolarskim i jeden z najtrudniejszych klasyków rozgrywanych w Polsce.


Dla formalności…  tegoroczny wyścig wygrał Paweł Franczak z grupy Verva Activejet, przed Sylwesterem Janiszewskim i Arturem Detko.

Podczas dekoracji m.in. Tadeusz Mytnik odebrał statuetkę i tytuł honorowy "Zasłużony dla Miasta Sucha Beskidzka". Gratulujemy!
Zembrzyce - Sucha Beskidzka, 13.08.2016

2 komentarze:

 1. Hello. Seemed to be a lot of competitors. Cycling racing is a tough sport. Stunning photographs.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello. thank you for the kind words.
   Soon further posts from the summer months, I have some backlog that catching up.
   Best wishes :)

   Usuń