wtorek, 5 kwietnia 2016

Święto Rękawki na Kopcu Krakusa


Zgodnie z tradycją we wtorek po świętach wielkanocnych na Kopcu Krakusa odbyło się Święto Rękawki. Pierwsze relacje mówiące o obchodach Rękawki pochodzą z XVI wieku. Święto to nie tylko barwny jarmark pod kopcem ale przede wszystkim przypomnienie dawnych tradycji i legend o założycielu Krakowa czyli księcia Kraka.

Na kilka godzin trwania święta możemy się cofnąć o kilkaset lat i na własne oczy zobaczyć mini wioskę z mieszkańcami, wojami, kupcami, muzykantami, czy mistrzami ówczesnego rękodzieła a przede wszystkim poczuć ten specyficzny i niepowtarzalny klimat średniowiecza.

Podczas tegorocznego święta można było zobaczyć bieg wojów w pełnym uzbrojeniu wokół kopca, dziewczęcy korowód wiosenny, przedstawienie - Stworzenie świata i ludzi według mitów słowiańskich, Pożegnanie zimy no i przede wszystkim co zawsze przyciąga najwięcej widzów inscenizację bitwy, w tym roku wzbogaconą o armie z ich Bogami.

Pogoda mimo kłębiących się raz po raz chmur dopisała, jedyną zmorą był momentami bardzo porywisty wiatr, szczególnie odczuwalny na szczycie kopca.
więcej na:
Święto Rękawki na Kopcu Krakusa


Kraków, Kopiec Krakusa 29.03.2016

4 komentarze:

 1. Hello. Great medieval festivities. Great pictures. Greetings.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you, nice to participate in such events. greetings

   Usuń
 2. Just great pictures with medieval festivals. Best wishes.

  OdpowiedzUsuń