poniedziałek, 8 września 2014

Młyński Festiwal Doliny Skawy6 września w sobotę, obok "Młyna Jacka" obyła się pierwsza impreza promująca dziedzictwo regionu i bogactwo kulturowe gmin  Budzów, Lanckorona, Mucharz, Stryszów i Zembrzyce w ramach nowego projektu rozwoju tego rejonu pod nazwą „Kraina Jeziora Mucharskiego"
W plenerowej imprezie przy pięknej i cieplej wrześniowej pogodzie zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich ze swymi tradycyjnymi i regionalnymi potrawami, twórcy rękodzieła ze swoimi wyrobami i przede wszystkim zespoły taneczne i folklorystyczne.Odbyły się również pokazy strojów regionalnych z ich barwnym, słownym opisem tradycji ich noszenia oraz konkursy: dla najmłodszych rysunkowy, a dla dorosłych międzygminny na najsmaczniejsze placki ziemniaczane.
Poza konkurencją okazały się placki ziemniaczane z sosem grzybowym, upieczone przez reprezentantów gminy Zembrzyce i to właśnie im przypadł zaszczytny tytuł „Najsmaczniejsze Placki Ziemniaczane Doliny Skawy 2014r. Gratulujemy!
Nie zabrakło również wycieczki na koronę zapory i jej zwiedzania z przewodnikiem oraz czytania fragmentów Trylogii Henryka Sienkiewicza przez Wójtów poszczególnych Gmin.
pełna fotorelacja na Google+ ...zapraszam.


Jaroszowice 6.09.2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz